loading...

AgEnT4IrAnIaN.Ir

فیس بوک دشواری (مقیاس ۱ آسان تا ۵ سخت‌ترین): ۵ پاک کردن حساب کاربری در فیس‌بوک کمی پیچیده‌تر از باقی سرویس‌ها است. دو راه برای خلاص شدن از فیس‌بوک‌ دارید. یکی&zw

فیس بوک
دشواری (مقیاس ۱ آسان تا ۵ سخت‌ترین): ۵

پاک کردن حساب کاربری در فیس‌بوک کمی پیچیده‌تر از باقی سرویس‌ها است. دو راه برای خلاص شدن از فیس‌بوک‌ دارید. یکی‌شان دائمی و کامل است و دیگری به شما امکان می‌دهد که اگر بعداً نظرتان عوض شد، راه برگشتی داشته باشید.
اگر فقط می‌خواهید حساب‌تان را برای مدتی مسدود کنید و امکان این را داشته باشید که بعداً دوباره فعالش کنید، می‌توانید حساب‌‌تان را غیرفعال کنید. این کار ساده است: فقط به قسمت account settings بروید و روی لینک «deactivate account» کلیک کنید. با این کار فوراً حساب‌تان برای دیگر افراد در فیس‌بوک نامرئی می‌شود. اگر هم روزی تصمیم گرفتید که دوباره حساب‌تان را فعال کنید، به همین سادگی کار انجام می‌شود: activate account
اگر دنبال چیزی می گردید که کمی دائمی تر باشد، لازم است درخواستی برای فیس بوک ارسال کنید. اگرچه نکته نیرنگ آمیز این است که آنها بلافاصله حساب شما را پاک نمی کنند. اگر در طول زمانی که قرار است حذف دائم حساب تان صورت بگیرد شما وارد فیس بوک شوید، یا هر ارتباطی با فیس بوک برقرار کنید، درخواست حذف تان لغو می شود. به همین دلیل، بهتر است به هر کامپیوتر یا دستگاهی (مثل موبایل) که با آن وارد حساب کاربری تان می شوید سر بزنید و لاگ اوت کنید (پاک کردن رمز های عبوری که ذخیره شده اند نیز فکر خوبی است تا جلوی لاگین اتفاقی را بگیرید)
بعد می توانید برای درخواست حذف شدن حساب تان از این فرم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که بعد از آن دیگر وارد حساب کاربری تان نشوید. درباره اینکه چند روز طول خواهید کشید هیچ اعلام رسمی وجود ندارد، اما گزارش های غیر رسمی می گویند این کار ۱۴ روز وقت می برد. برای اینکه مطمئن شوید، ممکن است یک ماه یا بیشتر لازم باشد صبر کنید و بعد تلاش کنید که وارد حساب کاربری تان شوید تا مطمئن شوید که پاک شده است.

اطلاعات بیشتر درباره حذف حساب کاربری از فیس بوک را می توانید در صفحه سوالات رایج این سایت پیدا کنید.


تویتر
دشواری: ۲

پاک کردن حساب کاربری در توییتر در مقایسه با فیس بوک نسبتاً آسان است. تمام کاری که باید بکنید، این است که وارد account settings شوید و روی گزینه "Deactivate my account" در آخر صفحه کلیک کنید. این غیرفعال سازی دائمی است. اگرچه ممکن است یک ماه طول بکشد تا حساب و اطلاعات شما بطور کامل از سیستم تویتر حذف شود.

یک هشدار: اگر احتمال می دهید که در آینده می خواهید از آدرس ایمیل یا شناسه کاربری یا شماره تلفن تان در اکانت دیگری در توییتر استفاده کنید، حتماً قبل از غیرفعال سازی حساب تان آنها را عوض کنید. هرچند مشخص نشده که این موارد بطور دائمی یا موقت از سوی تویتر بلوکه می شوند، اما بازهم بهتر است آنها را عوض کنید.

اطلاعات بیشتر درباره از حذف حساب تویتر را می توانید اینجا پیدا کنید.

مای اسپیس
دشواری: ۴

حذف اکانت MySpace قدری پیچیده و گیج کننده است. ابتدا وارد حساب کاربری تان شوید و گزینه "My Account" کلیک کنید. سپس عبارت "Account" را انتخاب نمایید. در صفحه ای که باز می شود اینقدر پایین بروید تا بخش "Account Cancellation" را بیابید و بر روی گزینه "Cancel Account" کلیک کنید. مای اسپیس ایمیلی برای شما می فرستد که حاوی دستورالعمل اتمام مرحله حذف اکانت است. این ایمیل همان لحظه درخواست حذف به دست تان نمی رسد و ممکن است ۲ روز طول بکشد تا آن را دریافت کنید. اما پس از اینکه ایمیل را دریافت کردید و حذف حساب تان را تایید نمودید، این اکانت درجا پاک می شود.

در صورتی که به ایمیل ثبت شده در اکانت مای اسپیس تان دسترسی داشته باشید، کار به همین راحتی تمام می شود. اما وقتی کسی تصمیم به حذف زندگی مجازی اش می گیرد، معمولا حساب های کاربری زیادی را حذف می کند که اولین آنها ایمیل است. پس اگر به ایمیل تان دسترسی نداشته باشید کار حذف کمی سخت می شود و در بعضی سایت ها تقریبا غیر ممکن می شود. هرچند که مای اسپیس راه حل های جایگزینی را هم پیش بینی نموده است. راه اول این است که پروفایل تان در این سایت را ویرایش کرده و به جای تمام مشخصات و اطلاعات موجود در باکس "About Me"، عبارت "REMOVE PROFILE" را ثبت نمایید و پروفایل را ذخیره کنید. آنگاه با مای اسپیس تماس بگیرید و به آنها بگویید که حساب کاربری تان را حذف کنند. اگر این شیوه هم جواب نداد و یا اینکه شما اصلا نمی توانید وارد حساب کاربری تان در این سایت شوید، تنها راه باقی مانده، تماس با بخش پشتیبانی مای اسپیس و درخواست حذف اکانت تان است. البته اینکه این کار چقدر طول بکشد، کاملا به حال و حوصله کارکنان این سایت بستگی دارد و اصلا مشخص نیست.

دستورالعمل رسمی مای اسپیس برای حذف اکانت

Linked in
دشواری: ۳

‏Linked in کار پاک کردن حساب کاربری را آسان کرده، البته اگر بدانید کجا را باید نگاه کنید. وقتی وارد سایت می شوید، روی گزینه "Settings" در قسمت بالای سمت راست صفحه کلیک کنید، بعد در قسمت "Personal Information" گزینه "Close Your Account" را پیدا و کلیک نمایید. از شما خواسته می‌شود دلیل بستن حساب‌تان را ذکر کنید و وقتی اعلام کردید، حساب تان پاک خواهد شد.
‏Linked in به نسبت دیگر شبکه‌های اجتماعی، احتمالا سرراست‌ترین پروسه بستن حساب کاربری را دارد. جزییات بیشتر را در اینجا پیدا کنید.

گوگل
دشواری: ۳

با توجه به اینکه نقش گوگل در زندگی دیجیتالی ما بسیار فراگیرتر از دیگر سرویس ها است، ممکن است فکر کنید که پاک کردن حساب‌تان در گوگل احتمالاً خیلی پیچیده خواهد بود. بعلاوه، خیلی از ماها از یک دوجین از سرویس های گوگل استفاده می‌کنیم و ممکن است فکر کنید هرکدام از آنها نیاز به حذف جداگانه دارد.

روی هم رفته، پاک کردن کل حساب کاربری‌ در گوگل آسان است. فقط چند سرویس وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دارند. البته به استثنای این چند سرویس، راهی وجود ندارد که شما هر سرویس را جداگانه از حساب گوگل‌تان حذف کنید. برای مثال، در مورد گوگل آنالیتیک، شما می‌توانید تک تک سایت‌هایی را که دنبال می‌کنید، حذف کنید، اما نمی‌توانید خود گوگل آنالیتیک را پاک کنید.

برای پاک کردن حساب اصلی گوگل‌تان از طریق صفحه اصلی گوگل لاگین کنید. بعد در کنار گزینه‌ی "My Products" روی عبارت "Edit" کلیک کنید. از صفحه ای که باز می شود، می‌توانید سرویس‌های خاصی را پاک کنید. (اورکات یا تاریخچه وب) همچنین که می‌توانید کلِ حساب‌تان را با کلیک روی این جمله ببندید : "Clear account and delete all services and info associated with it". به این ترتیب فرمی نمایش داده می شود که حذف همه سرویس های گوگل تان را باید جداگانه تایید کنید. اگر حساب گوگل‌تان را به یک حساب موجود در یوتیوب لینک کرده‌اید، آن حساب را نیز باید جداگانه حذف کنید.

سپس نوبت تایید رمزعبور است و اینکه شما خودتان می‌خواهید حساب‌تان را مسدود کنید و اینکه می‌دانید هنوز مسئولیت هر معامله مالی که به حساب‌تان مربوط باشد با شما است. وقتی تایید کردید، حساب شما پاک خواهد شد.

سرویس‌های مشخصی از جمله Google Alerts ، گروه‌های گوگل و مدارک گوگل بطور خودکار از این طریق حذف نخواهند شد. برای Google Alerts شما باید به ایمیل اصلی که Google Alerts برایتان فرستاده (و یا هر یک از ایمیل های دریافتی از این سرویس) رجوع کنید و آنجا روی کلمه "unsubscribe" کلیک کنید. در مورد گروه‌های گوگل هم، هر گروهی را باید جداگانه از لیست حذف کنید.

قسمت مدارک گوگل فایل های به اشتراک گذاشته شده را در دسترس بینندگان و همکارانی که به آنها اجازه داده اید، قرار می‌دهد. اما وقتی شما حساب تان را پاک کنید، دیگر دسترسی به فایل‌های صفحه گسترده (مثل اکسل) ندارید. پس بهتر است قبل از اینکه حساب را پاک کنید از فایل های صفحه گسترده کپی تهیه کند. البته یک راه هم این است که ماکلیت فایل های به اشتراک گذاشته شده را به کاربر دیگری منتقل کنید.

در صفحه راهنمای گوگل می توانید جزئیات کامل را پیدا کنید. یا روی این لینک کلیک کنید:

پاک کردن حساب گوگل

ویکی پدیا؛ دایرة المعارف آزاد

دشواری: غیرممکن

ویکی‌پدیا یکی از معدود سایت‌هایی است که به شما اجازه پاک کردن حساب‌تان را نمی‌دهد. بله حقیقت دارد، وقتی شما صاحب یک حساب در ویکی‌پدیا شوید، برای همیشه آن را خواهید داشت. البته اگر واقعاً دیگر نمی‌خواهید کاری با ویکی داشته باشید، می‌شود امیدوار بود. 

در بیشتر موارد، امکان دارد که حسابها نامشان تغییر کند و صفحه کاربری شما حذف شود، اما این کار باعث حذف همه سابقه شما در سایت نمی‌شود. با این کار به شما اجازه داده می‌شود که بطور کامل از سایت محو شوید.

دلیل ویکی‌پدیا برای این کار این است که همه مشترکان باید به یک فرد وقعی متصل باشند. مشترکان نمی‌توانند ناشناس یا با نام مستعار باشند چرا که این طبیعت آزاد و منبع جمعی سایت را از بین می‌برد.

یاهو / فلیکر
دشواری: ۲

پاک کردن حساب در فلیکر تقریباً آسان است. بعد از اینکه با حساب کاربری‌تان وارد سایت شدید، به قسمت تنظیمات بروید و روی گزینه "Personal Information" کلیک کنید. سپس روی لینک "Delete your Flickr account" کلیک کنید. یک پیام هشدار ظاهر می‌شود که می‌گوید حذف حساب دائمی است و تمام عکس‌ها و ویدئوهای شما پاک خواهد شد.

پاک کردن کل حساب یاهو مرحله دیگری است. به حساب کاربری‌تان لاگین کنید و به صفحه پاک کردن حساب بروید. در این صفحه توضیح داده می‌شود که وقتی حساب‌تان را پاک کنید چه اتفاقی می‌افتد. بعد از اینکه درخواست حذف حساب ارسال شد، اطلاعات کاربر تا ۹۰ روز روی سرور های یاهو باقی می‌ماند و ممکن است در نسخه‌های پشتیبان، بیش از این مدت هم طول بکشد. وقتی اطلاعات این صفحه را خواندید، باید رمزعبورتان و کد تایید (کپچا) که نشان داده می شود را وارد کنید. سپس بار دیگر تایید شما را برای حذف اکانت گرفته و این کار را انجام می دهند.

یک یادآوری: اگر در هرکدام از سرویس‌های ویژه یاهو (premium services) ثبت نام کرده‌اید، بهتر است قبل از پاک کردن حساب، سرویس‌های ویژه را لغو کنید. چرا که ممکن است بعد از اینکه حساب‌تان را حذف کردید، باز هم برای سرویس های ویژه برایتان صورتحساب بیاید.

ویندوز لایو
دشواری: ۲

در واقع حذف حساب کاربری در ویندوز لایو به طرز حیرت‌آوری ساده است. فقط اگر از حساب ویندوز لایو برای دستیابی به سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید‌. مشکل این است که باید به سایت‌هایی که در آنها از اکانت ویندوز لایو برای لاگین استفاده می‌کنید، بروید و خودتان یکی یکی آنها را حذف کنید. اگر از قبل این کار را نکنید، وقتی ویندوز لایو‌تان را حذف کنید، دیگر نمی‌توانید آن حساب‌ها را پاک کنید یا به آنها دسترسی داشته باشید.

وقتی معلوم شد که همه حساب‌هایی که به ID ویندوز لایو شما لینک بوده‌اند بسته شده، باید به حساب کاربری ویندوز لایو بروید و در منوی "Other Options" روی گزینه "Close your account" کلیک کنید. صفحه ای باز خواهد شد که به شما می‌گوید در صورت بستن حساب‌تان چه چیزهایی اتفاق می‌افتد. از جمله اینکه اطلاعات ثبت نامی تان برای همیشه پاک می‌شوند. اینکه بعضی اطلاعات ممکن است پاک نشوند (باتوجه به وضعیت حفاظتی شان) و اینکه اگر با آن ID برای فرزندانتان هم اکانتی ایجاد کرده باشد، آن حساب‌ها هم پاک می‌شوند. برای اتمام پروسه حذف باید رمزعبورتان را تایپ کنید و روی "Yes" کلیک کنید.

ممکن است در این مرحله ممکن است به شما گفته شود که یک حساب ایمیل میکروسافت وجود دارد، که با حساب کاربری شما مرتبط است و برای همین نمی‌توان حساب شما را بست. در این حالت فقط لازم است که روی "Close your Microsoft account" کلیک کنید و بعد "Close my account" را انتخاب کنید.

وردپرس
دشواری: غیرممکن

‏WordPress.com نمی‌گذارد شما حساب‌تان را پاک کنید. در عوض آنها پیشنهاد می‌کنند که شما خیلی ساده حساب را غیرفعال نگه دارید. اگر نگران اطلاعاتی هستید که در حساب WordPress.com خودتان آپلود کرده‌اید، به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید اطلاعات را حذف کنید (یا با اطلاعات غلط عوض کنید)

با پاک کردن وبلاگ‌هایتان شروع کنید. برای این کار به منوی Tools بروید و روی "Delete Site" کلیک کنید. در اینجا یک مرحله تایید ایمیلی انجام خواهد شد. البته بهتر است که ابتدا یک نسخه پشتیبان از محتوای وبلاگهای تان تهیه کنید. بعد از آن، می‌توانید آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات شناسایی را با اطلاعات دیگری جایگزین کنید. اطلاعات بیشتر را در این صفحه و این یکی خواهید یافت.

یوتیوب
دشواری: 3

اگر حساب یوتیوب شما با اطلاعات کاربری حساب گوگل‌تان تنظیم شده باشد (یعنی برای ثبت نام در یوتیوب از حساب گوگل‌تان استفاده کرده‌اید) بطور اتوماتیک وقتی حساب گوگل را پاک کنید، یوتیوب هم حذف خواهد شد. اما اگر یوتیوب را جدا از حساب گوگل‌تان تنظیم کرده‌اید (یا دو حساب را بعد از اینکه جداگانه ایجاد شدند به هم لینک کرده‌اید و یا اگر می‌خواهید حساب گوگل را نگه دارید) لازم است که یوتیوب را جداگانه حذف کنید. نکته قابل توجه این است که پاک کردن حساب به معنی این نیست که ویدیوها و کانال شما هم پاک می‌شود. بلکه فقط اطلاعات پروفایل شما از بین می‌رود. برای پاک کردن کامل حساب‌تان لازم است ویدیوها و کانال ها را قبلاً پاک کرده باشید.
فرآیند حذف کاملاً سرراست است. اگرچه باید چند مرحله اضافه تر از آنچه ضروری است را پشت سر بگذارید. لاگین کنید و از منویی که زیر نام کاربری تان است به قسمت "Manage" بروید. روی "Manage Account" کلیک کنید. آنگاه "delete account" را انتخاب کنید. حال از شما پرسیده می‌شود چرا می‌خواهید حساب‌تان را حذف کنید. کادر خالی را پر کنید و دکمه "Delete Account" را بزنید. یوتیوب پنجره‌ای باز می‌کند که به شما یادآوری می‌کند ویدیوهایتان پاک نخواهند شد. اگر ویدیوها و کانال‌تان را پاک کرده‌اید (یا می‌خواهید پاک نکنید) یکبار دیگر روی "Delete Account" کلیک کنید. سپس یکبار دیگر باید انجام این کار را تایید کنید. سپس سعی کنید دوباره به حساب‌تان لاگین کنید، تا مطمئن شوید حذف صورت گرفته است.

فرندفید
دشواری 3

اگر قصد پاک کردن حساب فرندفید خود را دارید، کافی است به این لینک سر بزنید. سپس دو بار رمزعبور و یک بار کلمه delete را در فیلدهای مربوطه وارد و کلید Permanently delete my account را کلیک کنید تا عملیات پاک کردن پایان پذیرد.

دقت کنید که پس از انجام مراحل فوق کلیه اطلاعات شما از سایت فرندفید پاک می‌شود. این اطلاعات شامل تمامی اتصالات و همچنین فعالیت‌های شما اعم از لایک‌ها و کامنت‌هایی هم که در سایت اعمال کرده‌اید می‌شود.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

یک راه ساده . . .

justdelete.me این وبگاه مجموعه ای نسبتاً کامل از پایگاه هایی که احتمالاً در آنها حساب دارید را گرد آورده. تا شما براحتی بتوانید حساب کاربری خود را پاک نمایید. اما برای بعضی وبگاه ها اطلاعات جانبی دیگری درباره روند لغو اشتراک هم ارائه می کند؛ برای مثال در مورد حذف حساب Steam نوشته «اگر با پشتیبانی اِستیم تماس بگیرید به شما خواهند گفت که نیازی به حذف نیست، اگر گیمی در آن نباشد بعد از مدتی غیر فعال می شود». همچنین این وبگاه، حساب های مختلف را از لحاظ دشواریِ روند حذف، رده بندی کرده.

 
این مورد آخر بیشتر به کار کسی می آید که هنوز اقدام به ایجاد حساب کاربری نکرده و می خواهد حسابِ آخر کارش را، از اول بکند. آیا تاکنون پیش آمده که حساب خود در وبگاهی را حذف کنید؟

 

علیرضا حسن نیا بازدید : 1345 شنبه 09 شهريور 1392 زمان : 19:4 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  کدام بخش از سایت را بیشتر می پسندید ؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 897
 • کل نظرات : 98
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 2641
 • آی پی امروز : 86
 • آی پی دیروز : 125
 • بازدید امروز : 130
 • باردید دیروز : 412
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 130
 • بازدید ماه : 1,130
 • بازدید سال : 141,308
 • بازدید کلی : 2,879,020