loading...

AgEnT4IrAnIaN.Ir

اول یه توضیحی در باره نژاد ها:رومی ها بازی با این نژاد برای افرادی که تازه با تراوین آشنا شده اند راحت تر از بقیه می باشد. بدلیل تکنولوژی و اطلاعاتی که دارند در ساخت ساختمان آنها بسیار پیشرفته

اول یه توضیحی در باره نژاد ها:

رومی ها

بازی با این نژاد برای افرادی که تازه با تراوین آشنا شده اند راحت تر از بقیه می باشد. بدلیل تکنولوژی و اطلاعاتی که دارند در ساخت ساختمان آنها بسیار پیشرفته تر از بقیه می باشند و لشکریان آنها از بهترین ها می باشد. آنها چه از نظر دفاعی و چه از نظر هجومی بسیار قدرتمند می باشند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که تربیت چنین لشکری بسیار گران و زمانبر می باشد.

آنها دارای بهترین پیاده نظام ها می باشند ولی قدرت دفاعی آنها در مقابل سواره نظام ها کمتر از بقیۀ نژادها می باشد.
برای بازیکنان جدید و آنهایی که نمی دانند چگونه می خواهند بازی کنند (به بازی ادامه دهند) رومی ها بهترین نژاد می باشد.

خصوصیات منحصر به فرد:

 • قادر به ساخت و یا ارتقاء یک مزرعه و یا معدن در خارج دهکده و یک ساختمان در مرکز دهکده به صورت همزمان می باشند.
 • دیوار شهر آنها بسیار قدرتند بوده و قدرت دفاعی سربازان را بسیار بالا می برد.
 • هر تاجر قادر به حمل 500 منابع می باشد (سرعت: 16 خانه در ساعت).
 • پیاده نظاه های قدرتمند، سواره نظام های متوسط.
 • تربیت لشکریان آنها گران و زمانبر است.

گول ها

گول ها نژادی صلح طلب می باشند. لشکریان آنها در دفاع بسیار قدرتمند ولی از لحاظ هجومی ضعیف تر از نژاد های دیگر می باشند. گول ها غارتگر به دنیا آمده اند و سرعت اسب های آنها بی نظیر است. با استفاده از سرعت زیاد سواره نظام های خود می توانند دشمنان را غافل گیر کنند.

دفاع با این نژاد بسیار آسان می باشد و در عین حال بازی هجومی نیز با آنها امکان پذیر است. این نژاد اجازه می دهد بازیکن قادر به ادامۀ بازی خود به هر نحوی که می خواهد باشد (هجومی، دفاعی، بازی فردی بدون عضویت در اتحادی، کمک به دیگران، بازی تنها با لشکریان سواره نظام و یا پیاده نظام، ساخت دهکدۀ جدید و یا تسخیر دهکدۀ دیگران)؛ پس با این نژاد بازیکن حرفه ای قادر به انجام هر کاری می باشد ولی برای تازه واردین نیز خوب است.

برای تازه واردین ها گول ها نژاد خوبی می تواند باشد زیرا آنها دفاع خوبی در مقابل حملات و غارت ها دارند.

خصوصیات منحصر به فرد:

 • امتیاز سرعت: سریع ترین لشکریان را در بازی دارند.
 • پرچین آنها قدرت خوبی در دفاع دارد (نسبت به نژاد های دیگر متوسط می باشد).
 • هر تاجر قادر به حمل 750 منابع می باشد (سرعت: 24 خانه در ساعت).
 • ظرفیت مخفیگاه آنها دوبرابر نژاد های دیگر می باشد.
 • تربیت منجنیق و دژکوب آنها گران قیمت است.
 • تربیت مهاجر آنها بسیار ارزان قیمت است.

توتن ها

توتن ها هجومی ترین نژاد بازی هستند. همه از جنگجویان خشن و قدرتمند آنها می ترسند. آنها غارتگران بسیار قدرتمندی هستند و هیچ حراسی از مرگ ندارند.

برای اینکه نظم خاص نظامی مانند گول ها و رومی ها ندارند آنهتا سرعت کمی نسبت به بقیه دارند. برای بازیکنان هجومی و حرفه ای این نژاد بهترین انتخاب است.

خصوصیات منحصر به فرد:

 • امتیاز غارت: مخفیگاه دشمن تنها قادر به مخفی کردن 4/5 منابع ظرفیت خود می باشد (در تراوین کلاسیک 2/3).
 • تخریب دیورا گلی آنها تقریباً امکان ناپذیر است ولی قدرت دفاعی کمی برای لشکریان فراهم می سازد.
 • هر تاجر قادر به حمل 1000 منابع می باشد (سرعت: 12 خانه در ساعت).
 • لشکریان آنها بسیار ارزان و تربیت آنها بسیار سریع می باشد و قادر به حمل منابع زیادی هستند.
 • در دفاع ضعیفند.حالا تو ضیحات در داخل بازی :

چطور می توانم اردوگاه بسازم؟

اردوگاه و دیوار شهر فقط در مکان مخصوص خود میتوانند ساخته شود و مکان ساخت اردوگاه نیز در چمن زار سمت راست ساختمان اصلی دهکده می باشد .

چطور میتوانم یک اتحادیه تشکیل دهم؟

برای ایجاد یک اتحادیه شما به ساختمان سفارت لول 3 نیاز دارید . برای عضویت در یک اتحادیه شما تنها نیاز به یک سفارت و همچنین دعوت نامه عضویت در اتحادیه مورد نظر را دارید .
شما فقط می توانید در 1 اتحاد باشید و اینکه همزمان در 2 اتحادباشید امکان نداره

ایا اسیر های دشمن رو می تونم بکشم و اینکه ایا سرباز های دشمن از گندم های دهکده من استفاده می کنند ؟

شما فقط می تونید اسرا رو آزاد کنید و یا اینکه صاحب دهکده ای که به شما حمله کرده فرمان کشتن سرباز ها رو صادر کنه . در مورد سوال بعدی باید بگم خیر ! از گندم های خود دهکده حمله کننده مصرف می کنند

جواب سوالات حمایت از تازه واردین

1-شما تا وقتی تحت حمایت از تازه واردین هستید کسی نمی تونه به شما حمله کند
2- مدت زمان حمایت از تازه واردین به مرور زمان افزایش می یابد
3- اگه شما تحت حمایت تازه واردین هستید می تونید به دیگران حمله کنید

چطور باید نیروی نظامی ایجاد کنم؟

برای اینکار شما به اردوگاه لول 1 و ساختمان اصلی لول 3 نیاز دارید و بعد باید پادگان را ایجاد نمایید و از آنجا می توانید به ایجاد نیروی نظامی بپردازید .

چطور باید از دهکده ام دفاع نمایم؟

زمانی که شما نیروهای نظامی را ایجاد نمودید ( و یا اینکه هم اتحادیه ای های شما نیروهای شان را برای پشتیبانی دهکده شما بفرستند ) این نیروها به صورت اتوماتیک از دهکده شما در مقابل هجوم دشمن محافظت خواهند نمود .

چطور میتوانم شمار مردم دهکده ام را افزایش دهم؟

هر ساختمان شمار مردم شما را به تعداد مشخصی از ساکنان اولیه دهکده تان افزایش خواهد داد . و با ارتقای سطح منابع دهکده تان نیز شمار مردم دهکده تان افزایش خواهد یافت .

چطور میتوانم میزان تولید غذایی ام را افزایش دهم؟

با ایجاد منابع و ارتقای سطح آنها میزان تولیدی منابع غذایی تان به دلیل مصرف مردم و نیروهای تان و کارگرها کاهش می یابد و شما باید با ارتقای سطح آن تعادلی در بین آنها بوجود آورید تا میزان تولیدی مواد غدایی تان کمتر از میزان مصرف اهالی دهکده و نیروهای نظامیتان نشود و با کمبود مواد غذایی مواجه نشوید .

چرا سپاهیان من منابع کمی را از دیگر بازیکنان غارت می کنند؟

دو دلیل میتواند وجود داشته باشد . هر نیرو توانایی حمل مقدار معینی از منابع را دارد و همچنین ممکن است که هدف حمله شما دارای مخفیگاه باشد و یا مخفیگاه اش سطح بالایی داشته باشد که در این صورت سربازان شما عاجز از غارت منابع پیشتر خواهند بود .

چطور میتوانم دهکده جدیدی ایجاد کنم و یا دهکده ای را تصرف نمایم؟

شما به 3 واحد مهاجر برای ایجاد دهکده جدید نیاز دارید و برای تصرف یک دهکده شما به یک سرپرست ( سناتور یا رئیس ) نیاز دارید که میتوان آنها را در قصر و یا اقامتگاه لول 10 ایجاد نمود . و همچنین شما نیاز به مقدار معینی از امتیاز فرهنگی دارید .

آیا دهکده های من به دست سایر بازیکنان نابود خواهند شد؟

تنها دهکده ای به عنوان پایتخت محسوب میشود فتح نشدنی هست و البته توانایی حمله و ویرانی آن وجود دارد ولی هیچ کسی قادر به قتح آن نمی باشد . ولی دهکده های دیگر که پایتخت محسوب نمیشوند توسط بازیکنان دیگر قابل فتح و تصرف می باشند .

نحوه ایجاد و ساخت دهکده جدید چگونه است؟

برای ساخت دهکده جدید شما نیاز به 3 واحد مهاجر - زمین خالی در نقشه بازی و همچنین امتیاز فرهنگی به مقدار مورد نیاز دارید . شما نمیتوانید با تحقیق کردن در دارالفنون مهاجران را ایجاد نمایید و برای ایجاد آنها باید دارای قصر سطح 10 - 15 و یا 20 و یا اینکه اقامتگاه سطح 10 و 20 باشید . برای ساخت قصر شما با ساختمان اصلی سطح 5 و سفارت نیاز دارید و برای ساخت اقامتگاه تنها به ساختمان اصلی سطح 5 نیاز دارید . بعد از ایجاد سه واحد مهاجر شما باید بر روی نقشه یک زمین خالی را انتخاب نموده و با کلیک بر روی گزینه پیدایش دهکده جدید ( توجه شود که برای ایجاد دهکده جدید به 750 واحد از هر منبعی نیازمندید ) دهکده جدید خود را ایجاد نمایید .

نحوه تصرف و فتح یک دهکده چگونه است؟

برای اینکار شما به اقامتگاه و یا قصر سطح 10 نیاز دارید . و همچنین همانند ساخت دهکده جدید به مقدار معینی از امتیاز فرهنگی نیازمندید . شما قادر به فتح پایتخت نیز نمی باشید .

زمانی که تحقیق ایجاد سرپرست در دارالفنون شما به پایان رسید شما توانایی ایجاد آنها را در اقامتگاه و یا قصر خود همانند مهاجران خواهید داشت . اگرچه شما مهاجر نداشته باشید توانایی ساخت سرپرست را خواهید داشت . برای فتح یک دهکده سرپرست باید چند بار به دهکده مورد نظر حمله کندو بعد از اینکه اقامتگاه و یا قصر دهکده مورد نظر ویران شد و میزان رضایت و وفاداری مردم آن دهکده به 0 رسید آن دهکده از آن شما خواهد بود . وقتی که دهکده را فتح نمودید باید ابتدا قصرو یا اقامتگاهی در آن ایجاد نمایید تا میزان رضایت و وفاداری مردم دوباره افزایش یابد .

چطور می توانم نیروهای طبیعت رو برای خود کنم؟

-ین نیروها رو نمیشه برای خودت کنی فقط میتونی بهشون حمله کنی همین. اون موش اول بازی هم یک شوخی بیش نیست.


وقتی به یک دهکده حمله میکنیم و غارت میکنیم آیا میشه منابعی را که ما میخواهیم غارت کنه؟
-خیر

فرض کنید یک توتن در حال حمله به من هست
من منابعی رو که از 2/3 ظرفیت مخفیگاهم بیشتر هست و احتمال غارت داره برای مبادله به بازار میفرستم ایا در زمان حمله تاجر من هم غارت میشود یا نه؟
- اگر کسی پیشنهاد را قبول نکرده باشد، بله غارت میشوند.

اگر سربازاني با سرعت متفاوت بفرستم با هم ميرسن يا هر كدوم با سرعت خودشون حركت ميكنند؟
-همه با هم با سرعت کندترین نیرو حرکت میکنند

به یکی حمله کردم هیچ سربازی بر نگشت ولی چرا پس گزارشش رو به من نشون داده؟
-شما وقتی نمیتونین گزارش نیروهای حریفو ببینید که کمتر از 25 % نیروهاشو کشته باشید.

آیا راهی هست که به دهکده ای حمله کنی ولی صاحبش تا قبل از حمله از حرکت لشکریانت خبر دار نشه؟
-نه نمي شه فقط جاسوسه که وقتی به طرف دشمن میره تا از طرف جاسوسی کنه حریف متوجه نمیشه.

چه جوری میشه نوع نژاد رو پس از این که بازی شروع شده عوض کرد؟
- نمی شه نژاد رو عوض کرد

من نمیتونم به کسی حمله کنم اطرافم کلی دهکده هست و وقتی برای حمله بهشون نیرو میفرستم حمله انجام نمیشه چرا؟
- دو بار باید تایید کنید.

Farmشدن یعنی چی؟
به معنی مزرعه شدن برای دیگران
کسی که دیگران به او حمله میکنند و منابعش را میگیرند، یک فارم هست و او فارم میشود...
یعنی شما تو دهت تولید می کنی بقیه از اون استفاده می کنن

- امتیاز فرهنگی چیست؟
هر فیلد یا ساختمونی که میسازین به شما یک امتیاز فرهنگی خاصی میده. و با توجه به اونا هر دهکده شما روزانه یک امتیاز فرهنگی رو تولید میکنه و کل دهکده های شما کل امتیاز فرهنگی امپراتوری شما رو مشخص میکنن. توی لینک زیر میتونین ببینید که هر ساختمون چقدر امتیاز فرهنگی تولید میکنه.
http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=532
و زیر اون میتونین ببینید که برای تاسیس یا تصرف دهکده جدید به چه حداقل امتیاز فرهنگی احتیاج دارید مثلا اگه شما 7 تا دهکده دارید و کل امتیاز فرهنگی شما100000 باشه. اونوقت بیخودی با سناتور به دشمن حمله نکنین چون واسه داشتن دهکده جدید شما باید 141000 امتیاز فرهنگی داشته باشید. پس چند روز صبر کنین.

یه روش برای افزایش امتیاز فرهنگی گرفتن جشنهای کوچک یا بزرگ توی تالار بزرگه. هر جشن کوچک 500 و هر جشن بزرگ2000 امتیاز فرهنگی به شما میده. فایده دیگه جشن بزرگ برای سناتور اینه که 5% موقع حمله با سناتور به قدرت سناتور شما برای پایین آوردن سطح وفاداری دهکده حریف اضافه میکنه. و موقعی هم که سناتور حریف داره به شما حمله میکنه 5% قدرت اونو کم میکنه.یک نکته مهم : بازار

سعی کنید در کنار غارت کردن دهکده ها و ساختن منابع و چیزای دیگه، منابعی که از هر منبع بیشتر از نیازتون دارید توی بازار خرید و فروش کنید.
این طوری می تونید برای ساخت و ساز اگر در منبعی تولیدتون کمه از تولیدات منابع دیگه که زیاده جایگزین کنید.
روش این کار به این صورته که:
باید یک بازار بسازید و بعد توی اونجا در قسمت «خرید» پیشنهادها را دیده و هرکدام به خواست شما نزدیک بود خریداری یا به قول معروف تعویض کنید.
یا می توانید منابعی که زیاد دارید را در قسمت «پیشنهاد» در بازار در مقابل منبعی که نیاز دارید اعلام کنید تا هرکس بخواهد بتواند منابع شما را بخرد.
شروع به تجارت کنید و از طریق سود این روش سعی کنید دهکده تان را سریع تر محیا کنید.


* * * * * * * * * *


موقع پیشنهاد و خریدوفروش توی بازار کاملن مراقب باشید.

یکی از موارد معمول در اشتباه کردن افراد، اشتباه در تشخیص دریافتی و پرداختی است.
شما باید بدونید موقعی که در بازار به قسمت «خرید» می روید؛ چیزی که شما قرار است آنجا مبادله کنید به این صورت است:
1. «جستجو»: منبعی است که شما قرار است پرداخت کنید.
2. «پیشنهاد»: منبعی است که شما قرار است دریافت کنید.

وقتی به قسمت «پیشنهاد» می روید؛ دقیقن برعکس. یعنی به این صورت:
1. «پیشنهاد»: منبعی است که شما قرار است پرداخت کنید.
2. «جستجو»: منبعی است که شما قرار است دریافت کنید.

کاملن دقت داشته باشید به این جابه جایی.
اکثر کاربران از بی اطلاعی و یا خطای دید و ذهن کاربران دیگر از آنها سوءاستفاده می کنند.

برای فهم مطلب کافی ست به بازار سر بزنید و چیزی که در بالا گفته شد را دقت کنید. تقریبا هفتاددرصد از پیشنهادها، پیشنهادهایی ست که به این شیوه ی درک خطای کاربران تازه کار ثبت شده است و کاربر بعد از انجام معامله متوجه می شود که اشتباه کرده و دیگر راه برگشتی درکار نیست.


* * * * * * * * * *


ارزش منطقی منابع در بازار:

1. گندم تقریبا دوبرابر تمام منابع ارزش دارد.
یعنی شما می توانید 100 واحد گندم را با 200 واحد چوب، خشت یا آهن تعویض کنید.

2. آهن نیز بی ارزش ترین منبع در مبادلات بازار است.
یعنی 200 واحد آهن را با 100 واحد خشت یا آهن یا گندم تعویض می کنند.

3. خشت و چوب تقریبن ارزش یکسانی دارند و در میان منابع از لحاظ ارزش گذاری مابین آهن و گندم قرار می گیرد.

4. سعی کنید موقع فروش، به هیچ وجه گندم را مستقیم با آهن تعویض نکنید و در مقابل، موقع خرید حتما گندم را با آهن تعویض کنید. (سود بیشتر)

5. معمولن برای فروش گندم، آنرا با دوبرابر خشت و یا چوب تعویض می کنند و در مقابل، خشت و چوب را نیز با دوبرابر آهن تعویض می کنند.

در کل، این یک محاسبه ی غیرعادی بود که ارزش منابع را در بازار درک کنید. اگر با این سیستم ارزش گذاری جلو بروید می فهمید که هر واحد گندم با چهاربرابر آهن قیاس می شود. اما چون شما نمی توانید نرخی بیشتر از دوبرابر در بازار قرار بدهید می توانید هر کدام را اول با خشت و چوب مبادله کرده و بعد با منبع مورد نظر تعویض کنید.
به این صورت:
25 واحد گندم را با 50 واحد خشت یا چوب تعویض کنید. و بعد از آن 50 واحد چوب یا خشت را با 100 واحد آهن مبادله کنید. و برعکس.

این ها صرفن قیاس ارزش گذارانه بود. اما شما با کمی تیزهوشی می توانید آهن را به قیمت بالاتری فروخته و گندم را با قیمت کمتر بخرید.
این مورد دیگر به تعداد تاجرانتان بستگی دارد که چقدر بتوانید در این بازار بازی کنید و سود بیشتری کسب کنید.

اما اگر وقت بگذارید همیشه پیشنهادهای خوبی نیز وجود دارد که می توانید آن ها را شکار کنید.
مواقعی هست که بازیکنی بسته به شرایطی که در آن قرار می گیرد به منبعی به صورت حیاتی نیاز پیدا می کند و منابع خودش را به زیر قیمت اصلی معامله می کند.
شما همیشه با پرسه زدن در بازار می توانید این موقعیت ها را شکار کنید.

بازار مکان خوبی ست که در کنار غارت دهکده ها و تولید منابع می توانید با صرف وقت روی آن، به عنوان یک مرکز تجاری و سوددهی حساب کنید و دهکده ی خود را سریعتر بسازید.

درباره
علیرضا حسن نیا بازدید : 804 پنجشنبه 11 خرداد 1391 زمان : 11:22 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  کدام بخش از سایت را بیشتر می پسندید ؟


  آمار سایت
 • کل مطالب : 897
 • کل نظرات : 98
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2641
 • آی پی امروز : 51
 • آی پی دیروز : 70
 • بازدید امروز : 385
 • باردید دیروز : 247
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 385
 • بازدید ماه : 1,249
 • بازدید سال : 6,647
 • بازدید کلی : 2,896,451